Ayame Project
Doriti să reactionati la acest mesaj? Creati un cont în câteva clickuri sau conectati-vă pentru a continua.

Ayame Project nr. 1

In jos

Ayame Project nr. 1 Empty Ayame Project nr. 1

Mesaj  Hayuki Mar Dec 25, 2007 7:21 pm

Ayame project
Anime Story....episod 1
[b] Intr-o zi micuta fetita Sayoki....se plimba prin gradina bunici ei....unde erau o multime de flori minunate....dar dintre toate pe Sayoki o atrageau acele fl;ori necunoscute de ea cre sa aflau in spatele gradini
Dintr-o data auzi nioste pasi in spatele ei....
-Bunico!! ce cauti tu aici?
-Am venit sa iti zic ac e gata mancarea....si sa vi in casa
-Bine vin imediat bunico
Fetita intra in casa.....
-Ia loc Sayoki si mananca...zise bunica
-Bunico!?
-Da Sayoki spune ce este
-Nu sti cumva ce flori sunt acelea din spatele gradini??
Toata lumea tacu pentru un timp...
-Hei bunico....sti?
-Hm......Nu
Sayoki is dadu seama ca bunica ei i ascunde ceva.......
-Gata bunico....am terminat de mancat...Pot merge in gradina sa ma uit la flori
-Da dute Sayoki dar ai mare grija ce faci......
-Oare ce imi asvunde bunica?...oare de ce imi zice sa am mare grija.?....oare de ce...au fost puse acele flori asa departe......si oare de ce nu pot sa merg acolo sa le vad?
Sayoki convinsa ca bunica ei i ascunde ceva...se hotara sa mearga sa vada ce se afla acolo in spate la florile ei preferate....
Ajunse acolo fetita.......se sperie ingrozitor....
-Hei ce este aici......oare sa deschid?
era o usa mare si veche care era pusa chiar in fata ei...dupa acele flori.....fatita deschise usa....
-Dar ce este aici.....eu am senzatia ca nu mai sunt in gradina bunicii.......sau daca nu mai sunt in gradina bunici atunci unde sunt?intreba fetita...si incepu sa planga:(Sad
Fata se afla intr-un loc magic...unde nu era nimic altceva in afara de plante mari....si un cer cenusiu.....totul parca ar fi fost ars in urma ei:(
-Trebuie sa ies de aici......se uita in spate inspre usa care o deschise......dar cand fugi spre ea ca sa iasa....aceasta disparu....iar fetita se apuca sa planca.....
-Va rog...lasati-ma sa plec.....lasati-ma va rog......!!striga fetita

-Eu acum ce fac...daca sunt blocata aici in acest intuneric infinit....
fetita se apuca de plans si cazu jos......
Bunica ei auzind ca cineva striga asa de tare is dadu seama de ce se intamplase si merse in gradina ca sa o salveze pe micuta fetita....bunica o lua si o duse in camera ei..ca sa se odihneasca
-Hei unde sunt! striga fetita cand se trezi
-Stai linistita Sayoki esti aici acasa....o linisti bunica
-O bunico.....am intrat acolo langa flori...unde era o usa mare...iar dupa ce am deschiso si am intrat nu am mai stiut cum sa ies de acolo....
-Gata linistestete acum esti bine.....o linisti bunica din nou


-Sayoki de ce ai intrat acolo...?
-Pai eram curioasa sa vad ce se afla acolo......tu erai asa de retrasa cand venea vorba de locul ala asa ca am vrut sa vad ce imi ascunzi...de ce nu am voie sa merg acolo
-Pai acum vezi de ce nu te las sa mergi acolo?zise bunica
-Da vad!o aproba Sayoki
~Va urma~

Acest articol a fost scris de: Hayuki

useri care citesc acest articol sunt rugati sa gaseasca o continuare al acestei povesti si sa mi-o trimita prin mesaj privat PM





Hayuki
Hayuki
Admin
Admin

Numarul mesajelor : 121
Localizare : dreams....world
Data de inscriere : 16/12/2007

https://ayame-project.forumgratuit.ro

Sus In jos

Sus


 
Permisiunile acestui forum:
Nu puteti raspunde la subiectele acestui forum